Hakkımda

Hakkımda | Yusuf Yazar

Ben Kimim?

Merhaba, ben Yusuf. Kırıkkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezunum. Lisans alanım dışında yazılım, bilgi teknolojileri ve psikoloji alanlarıyla da ilgileniyorum. Hızlı öğrenme kabiliyetine sahibim. Grup tartışmaları ve takım çalışmalarına yatkınım. Kitap okumayı ve blog yazıları yazmayı seviyorum. Şuan Okurdan Blog adında bir blog sitem var ve burada alanım dışında blog yazıları paylaşıyorum. Ayrıca kişisel internet sitemde blog yazıları bölümünde mesleki alanda blog yazıları paylaşıyorum. Psikoloji alanında kişilik testleri, karakter analizi, psikolojik test teknikleri ve psikanaliz ile ilgileniyorum. Üretkenliği severim ve verimlilik benim için önemlidir.

Eğitimim

Kırıkkale Üniversitesi - Endüstri Mühendisliği

Lisans (2019 - 2023)

AGNO: 3,26

Yeteneklerim

Kişisel

Hızlı öğrenme kabiliyetine sahibim. Etkili yazılı ve sözlü iletişim kurabiliyorum. Grup tartışmaları ve takım çalışmalarına yatkınım. Psikoloji ile ilgileniyorum. Karakter analizi ve kişilik testleri üzerinde araştırmalar yapıyorum.

Takım Çalışması

Problemleri analiz edebilme, sorunlara alternatif çözüm üretebilme, gereksinimleri değerlendirebilme ve yenilikçi stratejiler geliştirme becerilerime güveniyorum. Hızlı ve etkili kararlar alabildiğimi ve stres yönetiminde başarılı olduğumu düşünüyorum.

Microsoft Office P.

Orta-İleri seviyede word, powerpoint ve excel programlarını kullanmaktayım.

Rockwell Arena

Arena Simülasyon programında orta-ileri düzeyde modellemeler yapabiliyorum. Mevcut veya tasarım aşamasındaki sistemlerin modelini oluşturarak simülasyonunu yapabilirim.

Grafik ve Çizim

Temel yeterlilikte Autocad, Sketchup biliyorum. Orta-İleri seviye Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator biliyorum.

Sistem Yönetimi

Sistemlerde oluşan sorunların çözülmesinde, yazılımdan kaynaklı problemlerde, bilgisayar sistemlerinin kurulumunda ve gerekli bakımlarının yapılmasında donanımsal ve yazılımsal anlamda bilgiliyim.

Programlama

C, C# ve R dillerinde temel yeterlilikte bilgiye sahibim. Derin öğrenme alanında araştırmalar yapıyorum.

Yabancı Dil

Orta seviyede İngilizce biliyorum. İngilizce dilinde yeterli çalışma yetkinliğine sahip olduğumu düşünüyorum.

Netsis ERP

Kurumsal kaynak planlama paket programlarına aşinayım ve tüm modüllerini kullanabiliyorum. Stok kartı oluşturma, mevcut üretimin modellenmesi, ürün ağacı ve depo yönetimi, iş emri ve makine yönetimi gibi birçok işlemi yapabiliyorum.

Netsis CRM

Müşteri ilişkileri yönetimi paket programları üzerinden teklif oluşturma, sipariş aşamalarını yönetme gibi birçok işlemi yapabiliyorum.

BOYS

Bakım Onarım Yönetim Sistemi programı ile makine bakım süreçlerinin takibini ve mevcut durumlarının takibini kolaylıkla yapabiliyorum.

Çalışma Deneyimim

Kırıkkale Üniversitesi - Endüstri ve Verimlilik Topluluğu

Kırıkkale Üniversitesi - Endüstri ve Verimlilik Topluluğu

Sosyal Medya ve Tasarım Direktörü (Gönüllü) (Eki 2019 - Şub 2021)

Kırıkkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölüm topluluğu EVT'de internet sitesinin kurulması, görev takip sisteminin yapılması, sosyal medya ve tasarım çalışmalarının yapılması görevlerini üstlendim.

Kırıkkale Üniversitesi - Endüstri ve Verimlilik Topluluğu

Kırıkkale Üniversitesi - Endüstri ve Verimlilik Topluluğu

Denetim Direktörü (Gönüllü) (Mar 2021 - Eyl 2021)

EVT'de bulunan birimlerin görev ve sorumluluklarını yerine getirip getirmediğini takip ederek, aylık denetleme raporları yazmaktayım.

YazarSoft - Yazılım ve İnternet Hizmetleri

YazarSoft - Yazılım ve İnternet Hizmetleri

Kurucu (Ocak 2020 - Halen)

CRM, ERP, SaaS, Otomasyon Sistemleri, Planlama Programları, Kişisel Web Yazılımı, Kurumsal Web Yazılımı ve E-Ticaret Yazılımı gibi birçok alanda kişisel/kurumsal yazılım hizmetleri vermekteyim.